Uczestnicy/profil słuchacza:
Studia skierowane są do absolwentów studiów wyższych posiadających przygotowanie pedagogiczne, w tym przede wszystkim do nauczycieli, pedagogów, terapeutów, psychologów, logopedów, fizjoterapeutów oraz innych specjalistów zajmujących się pracą z dziećmi i osobami dorosłymi wymagającymi wsparcia w zakresie integracji sensorycznej.
Czas trwania:
Studia podyplomowe trwają dwa semestry, obejmując łącznie 304 godzin zajęć w bezpośrednim kontakcie z prowadzącymi, z czego 85 godzin to zajęcia teoretyczne (wykłady), 154 godziny to ćwiczenia i warsztaty praktyczne i 60 godzin praktyk zawodowych. Studia kończą się egzaminem dyplomowym
(5 godzin). Zajęcia będą odbywać się w systemie zjazdów weekendowych.
Warunki przyjęcia/wymogi kwalifikacyjne:
a/ ukończone studia wyższe pierwszego stopnia lub drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie;
b/ posiadanie przygotowania pedagogicznego, potwierdzone dyplomem ukończenia studiów / studiów podyplomowych, zaświadczeniem / certyfikatem ukończenia szkolenia / kursu.
Kwalifikacja uczestników odbywać się będzie na podstawie przesłanych dokumentów: kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych wraz z suplementem / zaświadczeniem / certyfikatem.
Świadectwo ukończenia:
Absolwenci studiów podyplomowych otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych, potwierdzające nabyte kwalifikacje w zakresie diagnozy i terapii integracji sensorycznej.
Warunki zaliczenia:
-
- Zaliczenie poszczególnych modułów na podstawie egzaminów teoretycznych oraz ocen
z zaliczeń praktycznych.
- Zaliczenie praktyk zawodowych (60h).
- Zdanie egzaminu dyplomowego, który ma charakter teoretyczno-praktyczny – na podstawie zdobytej wiedzy, umiejętności i kompetencji, student samodzielne przeprowadza diagnozę SI dla dziecka do 5 lat oraz opracowuje ją pisemne. Następnie prezentuje ją na części ustnej egzaminu – ocenie podlega całość projektu z odpowiedziami na pytania egzaminatora.
Wymagane dokumenty do pobrania:
http://www.awf.poznan.pl/pl/cdkis-dokumenty/cdkis-dokumenty-sp
1.) Formularz zgłoszeniowy na Studia Podyplomowe,
2.) Odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych (studia uprawniające do wykonywania zawodu nauczyciela),
3.) Dodatkowe oświadczenie do formularza zgłoszeniowego.